Kodu / Brunettide jaoks / GCD tutvumiseks teistega, teema: “Mehhiko. GCD kokkuvõte teemal "Laste tutvustamine ümbritseva maailmaga" keskgrupis Tunni materjal

GCD tutvumiseks teistega, teema: “Mehhiko. GCD kokkuvõte teemal "Laste tutvustamine ümbritseva maailmaga" keskgrupis Tunni materjal

GCD kokkuvõte aine ja sotsiaalse keskkonnaga tutvumiseks: "Minu perekond" (sooline haridus) (IKT kasutamisega)

Eesmärgid: anda lastele ideid perekonna kohta, iga pereliikme rolli kohta, kujundada soolise kasvatuse oskusi.
Ülesanded: kujundada klassifitseerimisideid meeste ja naistega seotud objektide näitel, oskus neid valida ja nimetada; arendada dialoogilist kõnet, konstruktiivseid võimeid, käe ja sõrmede peenmotoorikat; edendada soovi mängida ühiseid mänge; aktiveerida laste sõnavara.
Eeltööd: meeste ja naiste kujutiste illustratsioonide vaatamine; isast, emast ja teistest pereliikmetest luuletuste ja laulude õppimine; meestele ja naistele kuuluvate objektide uurimine; ehitusmaterjalide mängud; kehalise kasvatuse õppimine: "Pereharjutused"; sõrmemängu õppimine: "Perekond".
Materjalid: isa ja ema portreed, illustratsioonid kodutööga isale ja emale, esemed emale ja isale.
Metoodilised meetodid: sõrmemäng, luuletuste lugemine, illustratsioonide uurimine, vestlus, didaktiline mäng, õues mängimine.

1. Kasvataja sissejuhatavad märkused.

Koolitaja: Täna on meil väga huvitav õppetund, aga oletame, mis:
Ilma milleta siin maailmas
Kas täiskasvanud ei suuda ellu jääda ja lapsed?
Kes teid toetavad, sõbrad?
Teie sõbralik ... (perekond)
Poisid, igaüks teist elab oma perekonnas. Ja mis on perekond?
Lapsed vastavad.

2. Mõistatused pereliikmete kohta.

Koolitaja: nüüd oletame, kes on meie peredes:
Kes on maailma armsam?
Keda lapsed väga armastavad?
Vastan küsimusele otse:
- Kõik meie armsamad ... (ema)
Kes õpetab naela lööma
Annab auto juhtimiseks
Ja ta ütleb teile, kuidas olla julge
Tugev, vilgas ja osav?
Te kõik teate -
See on meie lemmik ... (isa)
Kes ei väsi armastusest,
Ta küpsetab meile pirukaid,
Maitsvad pannkoogid?
See on meie ... (vanaema).
Kes töötas kogu elu
Ta hoolitses lastelaste, vanaema, laste eest,
Austatud tavalised inimesed?
Palju aastaid pensionil
Meie igavene ... (vanaisa).
Kes on naljakas pisike -
Kiirelt kõhul roomamine?
Hämmastav poiss -
See on mu noorim ... (vend).
Kes armastab mind ja mu venda,
Aga talle meeldib rohkem riietuda? -
Väga moekas tüdruk -
Minu vanim ... (õde)
Arvatavate mõistatustega kaasnevad esitlusel pildid: ema, isa, vanaema, vanaisa, vend, õde, tädi, onu.

3. Näpumäng "Perekond".

Koolitaja: Ja nüüd painutame sõrmi järjekorras:
See sõrm on vanaisa
See sõrm on vanaema
See sõrm on isa
See sõrm on emme
See sõrm olen mina.
See on kogu mu pere.

4. Illustratsioonide "kodutöö ..." uurimine

Kasvataja: Igal pereliikmel on oma kohustused. Mida isa teie peres teeb? Lapsed vastavad.
Õpetaja paneb elektroonilisele tahvlile illustratsioonid: isade kodutööd.
Koolitaja: poisid, mida teie ema teie peres teeb? Lapsed vastavad.
Õpetaja paneb elektroonilisele tahvlile illustratsioonid: emade kodutööd.

5. Elektrooniline didaktiline mäng "Ema ja isa abilised".

Kasvataja: Ema või isa kasutatavad esemed tuleb lahti võtta.


6. Kehaline kasvatus:
Läheme sõbraliku perena õue.
Seisame ringis ja järjekorras
Hommikul teeme harjutusi.
Ema tõstab käed üles
Isa kükitab rõõmsalt
Pöörab vasakule ja paremale,
Mu vend Seva teeb seda.
Aga ma jooksen ja raputan pead.

7. Vestlus perekonna traditsioonide tahvli illustratsioonidel.

Lapsed vaatavad illustratsioone, õpetaja räägib perekonna traditsioonidest.

8. Lapsed joonistavad perekonna.

Koolitaja: Ja nüüd kutsun teid üles joonistama oma pere või pere lemmik ajaviide.

9. Kasvataja viimane sõna.

Koolitaja: Poisid, täna rääkisime perekonnast ja tunni lõpus tahaksin teile lugeda luuletust perekonnast:
Perekond on õnn, armastus ja õnn,
Perekond on suvine reis maale.
Perekond on töö, üksteisest hoolimine,
Perekond on palju kodutööd. (Autor M. Langer)

Organisatsioon: MDOU "Lasteaed nr 1" Muinasjutt "

Asukoht: Mari El Vabariik, Sovetski linn

Eesmärk: loogilise mõtlemise arendamine, aktiveerides vaimseid toiminguid.

1) Arendage võimet valida paljude teemade jaoks üldistavaid mõisteid.

2) Parandage võimet rühmitada esemeid teatud märkide järgi.

3) Arendage võimet võrrelda objekte kolme või enama märgiga.

4) Moodustada juhiste järgimise oskus, samuti toimida analoogia põhjal.

5) Arendage kujutlusvõimet, kujutlusvõimet, visuaalset tähelepanu, mälu.

6) edendada inimlikku suhtumist eakatesse.

Materjalid ja seadmed:

Demokaardid-lauad mängule "Leia üheksas" (4 tk); vaateaknad; siltid osakondade nimedega (4 tk); kaardid riiete, toodete, lillede, töövahendite, mööbli, kingade piltidega; kodukeemiakaubad, mänguasjad, sh kummist ja karusnahast karud, käepidemetega kott, kahe- või kolme sorti maiustused, kingad, puuviljad, köögiviljad, muud tooted, märge, assotsiatsioonimängu plakat, toolid laste arvu järgi, laud, marker, voodikatted / vitriinakatted (4 tk)

Org. hetk

K: Poisid, tervitame külalisi ja alustame oma tundi.

Sissejuhatav osa

K: Poisid, kuulake ja mõistatage mõistatust

Peame leiba ostma

Või kingi -

Võtame kotti esimesel võimalusel

Ja me läheme tänavale.

Seal passime mööda vaateaknaid

Ja me läheme ... (poodi).

K: Poisid, ma soovitan meil täna poodi kommi minna! Tahtma? (vana naine tuleb sisse)

Vanaproua: Oh poisid, palun oodake! Olen kuulnud, et soovite poodi minna? Kas saaksite mu armastatud lapselapsele kingituse ja veel midagi osta? Tema sünnipäev on tulemas, kuid ma olen haige, ma ei saa üksi minna. Siin on teile pakett, vaadake seda ja uurige, mida osta. Aitäh abi eest.

K: Okei, ostame kõik vajaliku. Aitame vanaema, eks? (vanaema lahkub ja istume toolidele)

Põhiosa

Sissejuhatav vestlus

K: Poisid, mida saate poest osta? (leib, seep, hapukoor, kook, müts, pall, riis, banaanid, diivan jne).

K: Muidugi saame poest osta kõike. Kauplused on erinevat tüüpi, sõltuvalt sellest, mida nad müüvad.

Mäng "Nimi ühesõnaga" (üldistuse arendamiseks)

K: Leib, banaanid, piim, pasta, küpsised - kuidas seda kõike ühe sõnaga nimetada? (tooted). Niisiis, milline pood, kui see müüb toitu? (toidupood));

Jakk, sokid, kleit - mis see kõik on? (riided). Niisiis, milline pood, kui see müüb riideid? (rõivapood). Milliseid riideid see veel müüa saab? (laste nimekiri)

Diivan, voodi, laud - ühesõnaga…? (Mööbel);… (mööbel). Millist muud mööblit saab müüa? (nimekiri)

Saapad, vildist saapad, saapad -…? (Kingad);… (kinga) Milliseid muid kingi saab müüa?

Haamer, kirves, tangid -…? (tööriistad) ... (tööriistade ajakiri) ...

Orhidee, roos, dekabrist- ...? (lilled) ... (lilleline) ...

K: Poisid, vaatame pakendist nimekirja kaupadest, mida vanaema peab ostma (ma tõmban 4 tabelit märkusega).

Mäng "Leia üheksas" (loogilise mõtlemise arendamiseks, analoogia)

K: (lugesime märkust) “Osta mulle, mis peaks tühjas kambris olema” ... (lahendame: seep, sandaalid, õunad, pehme karu). Siia on kirjutatud ka: "Need peaksid olema: 10. suurus, beebi riietus, karvpruun, roheline 3 tükki"

K: Sina ja mina peame veel maiustusi ostma (tuletan meelde). Soovime, et saaksime seda kõike korraga ühest kohast osta. Mis nime kannab suur pood, kus müüakse toitu, mänguasju ja pesuvahendeid? (supermarket). See on õige ja ta on otse meie ees ning temas on erinevad osakonnad. See supermarket on ebatavaline. Selles ostetakse kõike mitte raha, vaid mõistatuste pärast. Mõtleme välja mõistatuse asja kohta, mida vajame, ja hankime selle. Tuleme üle. (Jõuame esimese sektsiooni juurde), (kõik aknad on kaetud)

K: Lugesin silti: "Ch ja s tyulya" osakond. Mis te arvate, mida selles osakonnas müüakse? (pesuained või kodukeemia). (Avan akna).

Mäng "Mis on üleliigne"

K: Mida teie arvates ei tohiks selles osakonnas müüa? (lapsed leiavad 2 lisaartiklit: banaan, kiltkivid). Õige! Tõenäoliselt ajas müüja midagi segamini. Mida me peame siit võtma? (Beebi tualettseep) Mõtleme välja mõistatuse seebi kohta (sile, kuid mitte klaas, vaht, kuid mitte šampoon) (võtke seep aknast ja minge järgmisele jaotisele).

K: me lugesime silti: osakond "K a b l u ch o k". Mis te arvate, mida me selles osakonnas osta saame? Ütleme nii ... (kingad). (Vaatan kingi ja vahetan teadlikult mõned paarid)

Mäng "Mis on muutunud"? (visuaalse tähelepanu arendamise kohta)

K: Poisid, kas mäletate, kus see kinga oli? Lõppude lõpuks peate poes kõik oma kohale panema. (lapsed vahetavad kohti, nagu see oli). Masha, tuleta meile palun meelde, mida me siit ostma pidime? (suurus 10 sandaalid) Mõtleme välja mõistatuse sandaalide kohta (nad ei kanna jalanõusid, nad kannavad neid siseruumides ja mitte susse). (võtke sandaalid, liikuge edasi).

K: Oleme osa ostudest teiega juba teinud, kaldume pisut kõrvale

Kehaline kasvatus

Me läheme koos teiega

Jalatsipoodi.

Ostame laadimiseks spordijalatsid,

Saapad - kaevama nii, et voodid,

Valenki - ärge külmutage,

Kingad tantsuks.

K: Saatke ostlema. (Lugege silti) jaotis "Sty zh and - vot and k". Mida saate siit osta? (Toidukaubad). Mida me peame siit ostma? (3 rohelist õuna, 10 kommi igast sordist). Muidugi (üllatunud), kuid ainult siin on millegipärast kõik segi - ilmselt tegi seda mõni hajameelne ostja. Paneme kõik oma kohale.

Mäng "Köögiviljad, puuviljad, maiustused" (klassifikatsiooni väljatöötamiseks)

K: Tüdrukud panevad köögivilju ja puuvilju ning poisid panevad konteineritesse maiustusi ja küpsiseid. Mõtleme mõistatusi kommide ja õunte kohta (võtke õunad ja kommid).

Assotsiatsioonimäng

K: Poisid, kust tooted poodi jõuavad? (...) Tõmbame tootest joone sinna, kust see pärineb

Panin lauale plakatilaua:

Piim on lehm

Seemned - päevalill

Leib - spikelets

Banaan - palmipuud

Seened - mets

Munad - kana

Porgand - aiavoodi

Õun - õunapuu

K: lugesime osakonna nime: osakond "Lut ja k". Mida saab siin müüa, poisid? (Mänguasjad) (avamine) Keda me peame siit ostma? (Täidisega mänguasi - kaisukaru). Kui palju karusid on, Kirill? (karusid on kolm). Kas nad on kõik erinevad või samad? (Erinevad)

Mäng "Võrdle karusid"

K: Kuidas on karud sarnased? (Värv) Ja kuidas need erinevad? (Suurus, materjal: kumm ja karusnahk). Ühe karu valimine. Me panime selle kotti.

K: Tundub, et tegime kõik ostud teiega, viime need veidi hiljem (pärast tundi) vanaproua juurde.

Poisid, kuhu me teiega täna läksime?

Mida sa ostsid? Kelle palvel?

Milliseid kaupluse osakondi olete külastanud?

Milline osakond teile kõige rohkem meeldis?

Aidake endale kommi

Bibliograafia:

1.Zak A. "Teekond mõistuse juurde või kuidas aidata lapsel olla tark" (intellektuaalsed mängud, mängud muutuste ja mustrite otsimiseks, M., "Perspektiiv", 1993.

2. Sevostjanova E. O. "Klassid 5-7-aastaste laste intelligentsuse arendamiseks", M., "Sfäär", 2008

3. Suur loogikamängude raamat / GP Shalaeva. - M.: AST: SLOVO, 2011.

Kohalik autonoomne koolieelne õppeasutus "Lasteaed koos. Naihin ", Nanai linnaosa, Habarovski territoorium

Abstraktne koolitustegevus vanemate koolieelsete lastega sellel teemal

"Erinevate rahvaste kultuur ja traditsioonid"

Zenkova Alena Viktorovna,

kasvataja, juhendaja

kehalise kasvatuse kohta

2017

Teema "Erinevate rahvaste kultuur ja traditsioonid"

haridusvaldkond "Tunnetus", keskkonnaga tutvumine.

Siht: esialgsete ideede kujundamine nanaide, eskimode ja aafriklaste traditsioonide, tavade ja eluviisi kohta.

Ülesanded:

    Tutvustada lastele erinevate mandrite rahvaste traditsioone.

    Kinnistada laste teadmisi oma väikese kodumaaga.

    Arendada lastes emotsionaalset lähenemist, loomingulisi ja kognitiivseid võimeid - kõne, mälu, tähelepanu, kujutlusvõime, taju.

Eeltööd:

    Ilukirjanduse lugemine (rahvajutud vaimudest, esivanematest; rahvuslikud muinasjutud "Ayoga", "Ahne Kanchuga" "Pudin" "The Raven and the Hare").

    Vestlused, situatsioonivestlused (Nanai, eskimode, aafriklaste traditsioonid ja kultuur, eesmärk on tutvumine kolme rahva kultuuri ja traditsioonidega,)

    Mängud (rahvusmängud, aktiivne, istuv, pantomiim)

    Muusikaliste kompositsioonide kuulamine (nanai, eskimo, Aafrika rahvaviisid, meloodiad).

Varustus:

Projektor, ekraan, muusikakeskus, muusika valik tunniks, esitlus. Rahvariided (nanai rüü, park, kõrged karvased saapad, prillid hirvedele, koerad, Aafrika kostüüm). Minimuuseum (kolme rahva eluruumide mudelid, traditsiooniline õmblemine, rahvusriietes nukk, “Seal, seal, kelgud ratsakoertele).

Tunni käik

Aja korraldamine ( Sissejuhatav osa ):

Koolitaja:

Tere kutid! Mul on hea meel sind näha! Täna ootame palju uut, maagilist, põnevat ja huvitavat. Soovin, et teil õnnestuks ja teil oleks terve päev hea tuju!

Külalised on tulnud meie juurde, tere ütlema, naeratama ja nüüd istuma toolidele.

Maal on palju imelisi riike, kus elavad erinevate rahvaste inimesed, erineva nahavärvi ja silmadega. Igal rahval on oma traditsioonid.

Kuidas mõistate sõna "traditsioon"?

Lapsed: See tähendab, et käsud, harjumused, mälestusesemed, kombed antakse edasi põlvest põlve. .

Koolitaja:

Traditsioon on midagi, mida antakse edasi põlvest põlve. Perekonna traditsioonid on olemas. Millised traditsioonid on teie peres?

Lapsed: Me tähistame sünnipäev, uusaasta, veedame nädalavahetuse koos. 8. märts, Isamaa kaitsja päev. Andke kingitusi. Salvestame fotosid.

Koolitaja:

Jah, poisid, teil on täiesti õigus, see on traditsioon. Kas sulle meeldib reisida?

Lapsed: Jah.

Koolitaja:

Siis lähme koos teiega kolme rahva kaugesse minevikku. Näete, et nad on väga erinevad, kuid samal ajal on neil rahvastel palju ühist. Ja nii, teel!

Põhiosa

Poisid, palun öelge mulle, mis on selle piirkonna nimi, kus me elame?

Lapsed: Nanaysky.

Koolitaja:

Mis te arvate, miks seda nii nimetatakse?

Lapsed: Sest nanaid elavad siin. Nad on kohalikud inimesed. Me elame ja oleme nendega sõbrad.

Koolitaja:

Täitsa õige, millised kaaslased sa oled. Nanai on maa mees, nagu nad end kunagi nimetasid. Juba iidsetest aegadest on Nanai elanud Amuuri ja selle lisajõgede kallastel.

(Mängitakse meloodiat "Nanai flööt")

Õpetaja paneb selga rahvusliku Nanai -rüü.

Koolitaja:

Lapsed, vaadake, mis mul seljas on?

Lapsed: Ilusa mustriga hommikumantel. Nanai rahvuslik rüü. Väga kena riietus.

Koolitaja:

See on õige, see on rahvuslik rüü, mida naised kandsid väga pikka aega ja nüüd kannavad nad selliseid riideid?

Lapsed: Ei, sest nüüd on palju muid kaasaegseid riideid. Emad ostavad meile kleite, jakke, pükse.

Koolitaja:

Heidame pilgu ekraanile.

Slaid number 1, 2. Nanai riided

Koolitaja:

Ka mehed kandsid kunagi ilusaid riideid. Võrrelgem mu rüüd ja seda, mida mehed kannavad(piltide vaatamine, laste üle arutlemine).

Koolitaja:

Mehed töötasid metalli-, puidu- ja kalaluid, naised aga nahku, õmblesid riideid ja kingi, punusid korve ja matte.

(toob lapsed laua taha, millel on erinevad esemed Nanai kaunistustega, rahvusriietes nukk)

Nüüd läheme laua juurde, mida sa näed?(laste vastused, objektide uurimine).

Koolitaja: (teisele lauale lähenedes juhib õpetaja laste tähelepanu eluruumi mudelile).

Lapsed, vaadake, mis struktuurid need on, mis te arvate, miks nanai need ehitas?

Lapsed: Need on nende eluruumid. Need on valmistatud loomanahast ja -pulkadest.

Koolitaja:

Jah, selle eluruumi nimi on "Ayonga" - see on suvine eluruum. Võrdleme teiega, kuidas suvekodu erineb talvekodust. Tähelepanu ekraanile.

Slaid number 3. Nanai eluruumid.

Koolitaja:

Vaata, see talvehoone kannab nime "Seroma", aga "Ionga". Mis vahe on?

Lapsed: Seroma on valmistatud laudadest ja palkidest, katus on valmistatud kuivast rohust ning Ionga on valmistatud postidest ja loomanahkadest.

Need erinevad ka kuju poolest. Suvine eluruum näeb välja nagu koonus ja talvine on kolmnurkne.

Slaid number 4. Traditsioonid.

Koolitaja:

Hästi tehtud, kui tähelepanelik sa oled. Palun vaadake seda slaidi. Mis on sellel kujutatud?

Lapsed: Rahvariietes inimesed. Üks hoiab kalaga võrku. Teine hoiab vibu.

Koolitaja:

Ja milleks need tööriistad on?

Lapsed: Jahtima. Ja võrk on püüda.

Koolitaja:

Õige.Nanai peamised traditsioonilised ametid on kalapüük ja jahindus. Nad püüdsid noodade, võrkudega kalu ja peksid neid odaga. Nad jahtisid vibulaskmisega. Nad liikusid paatidega (plank, kaevik, kasekoor), camusega liimitud suuskadega, kelkudega, aretasid kelgukoeri.

Slaid number 5. Tantsimine.

Nanai rahvas, nagu meiegi, armastab puhkust meelelahutuse ja tantsuga.Kas sa tahaksid mängida mängu nimega "! - Pulga pukseerimine".

Mängu kirjeldus: lapsed jagatakse paaridesse; istuge maha, toetage oma kontsad üksteise vastu, võtke kepp kahe käega. Instruktori käsul “Ge” hakkavad nad pulka tõmbama, võitja on see, kes vastase enda poolele tõmbas.

Koolitaja: (mängu ajal riietub õpetaja eskimo kostüümi)

Hästi tehtud, hästi soojendatud, meil on aeg edasi liikuda. Nüüd läheme karmimatele tingimustele (imiteerib külmumist ) Alaskale, kas teate, kes Alaskal elab? Vaatame.

(Kõlab eskimote meloodia, õpetaja paneb selga karvase kapuutsiga pargi, prillid, kõrged karvased saapad, demonstreerib lastele eskimo kostüümi)

Slaid number 6. Eskimo riided.

Koolitaja: Pange tähele, kuidas kõik need inimesed on riides. Miks nad selliseid riideid kannavad, mida arvate?

Lapsed: Sest me oleme põhjapoolusel. Seal on alati külm. Siin pole kunagi suvi.

Koolitaja:

Tõepoolest, Alaska on Maa põhjapoolseim riik. Selle igavesti külma riigi elanikud on eskimod. Elades kõige karmimates tingimustes, on nad aastatuhandete jooksul loonud kultuuri, mis on kohanenud looduse jõhkra kohtlemisega. Näete, lumine eluruum kupli kujul, seda nimetatakse Iglooks.Kividest ja vaalaluudest raamiga eluruum oli kaks korda vooderdatud hirve nahkadega. Üles jäi väljalaskeava. Talvel ehitati väljapääsu jaoks maa -alune koridor.

(toob lapsed laua juurde, kuhu on paigutatud iglusmudelid ja kelgud)

Mis on selle eluruumi nimi? Ja kelk? Milleks neid vaja on?

Lapsed: Eluaseme nimi on Igloo. Need on kelgud. Neid on vaja koertega reisimiseks.

Koolitaja:

Jah, sa oled väga tark. Heitke pilk slaidile. Mida sa näed?

Laste vastused.

Slaid number 7. Eskimo eluruumid.

Koolitaja:

Vastake küsimusele, kuidas erinevad eskimote eluruumid nanaidest, kui on sarnasus, öelge mulle, millised?

Lapsed: Eskimodel on majad lumest ja nanai palkidest. Talvemajad pole sarnased, kuid suvemajad on kuju poolest sarnased ja kaetud ka loomanahkadega.

Koolitaja:

Teil on täiesti õigus. Mida teevad eskimod? Vaata ekraani.

Slaid number 8. Eskimo traditsioonid.

Lapsed: Ka nemad tegelevad nagu nanai kalapüügi ja hüljeste jahipidamisega. Nad kasvatavad koeri ja hirvi. Kasutatakse sõitmiseks.

Slaid number 9.

Koolitaja: Samuti jahtisid eskimod vaalasid, hülgeid, morsse. Kaaluti mõõkvaalajahimeeste kaitsepühak merel. Jahimehed kandsid tema kujutist alati kaasas. Kas teie arvates on sellistes karmides tingimustes lihtne oma toitu hankida?

Lapsed: Ei, sest põhjas on vesi jäine ja puhub tugev tuul .

Koolitaja:eskimod, nagu nanai, armastavad puhkust ning veedavad neid tantsides ja mängides. Mängime mängu "Eskimode võistlus koertel "

Mängu kirjeldus: Mängijad on jagatud mitmeks meeskonnaks, igas meeskonnas peaks olema 4–6 inimest.

Iga meeskond valib "Eskimo" ja kõik ülejäänud on tema "kelgukoerad".

Kelgu külge, millega "eskimod" sõidavad, seotakse mitu meetritrossi (vastavalt "kelgukoerte" arvule). Meeskond on valmis.

"Eskimo" istub saanis, "husky" (võidusõit koos teiste "meeskondadega") võtab teda. Kes "võistkondadest" jõuab kiiremini finišisse?

Võtke arvesse "huskies", kus "eskimod" saanilt maha kukkusid, mängust välja.

Koolitaja:

Purjetame Sansibarile, rändame üle Sahara.

Jalutame koos Hippopoga mööda laia Limpopot.

Kõlab muusika "Chunga - changa", õpetaja koos lastega esitab tantsu.

Koolitaja:

Kui palav siin on! Poisid, mis riik see on?

Lapsed: See on Aafrika!

Slaid number 10. Aafrika riided.

Koolitaja:

Kuidas sa teadsid, et sattusime Aafrikasse?

Lapsed: Pildil on aafriklased, nad on tumedad. Nad ei kanna piisavalt riideid. Sul on Aafrika seelik seljas.

Koolitaja:

Aafrika on maailma kuumim kontinent. Siin elavad tumeda nahavärviga inimesed.Riietus: töödeldud puukoorest või kangast valmistatud seljakott. Kõige sagedamini kuivast rohust ja puulehtedest. Lisaks oli laialt levinud keha värvumine. Pange tähele, millised majad on aafriklastel, millest need on tehtud?

Slaid number 11. Aafriklaste eluruumid.

Laste arutelu, võrdlus ülaltoodud rahvaste eluruumidega.

Koolitaja:

Aafrika põliselanikud, aga ka nanai ja eskimod tegelevad kalapüügi ja jahipidamisega. Mis on slaidil?

Slaid number 12. Traditsioonid

Laste arutelu.

Koolitaja:

Vaid ühel päeval aastas lubatakse Mali põliselanikel Anto järve pühades vetes kala püüda. Sajad "kalurid" kogunevad kaldale ja pakuvad mitu tundi palveid. Siis haaravad nad korvid ja viskavad end järve. Igaüks püüab ennast ja siin peate kiirustama, sest kogu see hord puhastab järve kaladest mõne minutiga! Vaata,Aafrika lapsed armastavad ka mängida ja kaunistada end heledate esemetega - suled, paelad, helmed. Mängime Zulu rahvamängu Mamba.

(Mamba on suur Lõuna -Aafrika madu).

Mängu kirjeldus: Madu valitakse loendamise järgi. Mängu ülesanne ei ole mambale läheneda. Mäng algab märguande peale. Madu üritab mängijaid tabada. Püütud mängija seisab tema taga, moodustades rongi. Tänu uutele püütud mängijatele muutub madu üha enam. Ainult madu "pea" võib määrida, kuid "keha" saab seda aidata, laskmata mängijatel mööda minna .

Lõpposa

Mäng - pantomiim "Joonista loom"

Mängu kirjeldus: žestide ja näoilmetega lapsed kujutavad süžeed ja loomi.

Koolitaja: Kas teile meeldis meie reis?

Lapsed: Jah!

Koolitaja:

Niisiis, mida uut me täna õppisime? (Laste vastused).

Ja nüüd on meil aeg hüvasti jätta, mulle väga meeldis teie koht, te olete nii imelised ja targad poisid! Loodan, et kohtume veel ja läheme uuele teekonnale. Suur tänu, tegite suurepärast tööd!

Hüvasti!

GCD kokkuvõte ettevalmistava rühma keskkonnaga tutvumise kohta, teema: "Mehhiko"

Eesmärgid:

Tutvustada lastele Mehhiko looduse ja kultuuri iseloomulikke jooni.
Parandage rakendamise, modelleerimise, käelise töö oskusi.
Arendage uudishimu, mälu, peen- ja üldmotoorikat.

Varustus:

Kleebisega (kergesti eemaldatav) gloobus Mehhikos.
Kaart.
Pildid: Mehhiko lipp, rahvuskleit, tarantel, skunk, kaktused, atztecs, chihuahua.
Värvimislehed "Mehhiklased".
"Cucaracha" videosalvestus.
Mõistatusteks lõigatud Mehhiko lipp. Liimipulgad, paber.
Roheline plastiliin, männivardad, korgid, virnad.
Plastikust lusikad, lahjemad üllatusmahutid, herned, värviline kleeplint, kleebised.

Tunni käik:

Pöörake maakera! Leidke kleebis, mis suunab meid sihtkohta. Kleebise eemaldamisel, mis riik seal on? Mehhiko. Lähme reisile - Mehhikosse!
Teid ootab palju huvitavat! Uurige, miks Mehhiko lipul on madu sööv kotkas. Siit saate teada asteekide, Mehhiko rõivaste ja köögi kohta ning miks Mehhikot nimetatakse "kaktuste maaks". Tutvuge karvase ämbliku, halvasti kasvatatud skunksi ja väikseima koeraga.

Kuva riik kaardil

Siin Põhja -Ameerikas on Mehhiko riik. Selle pealinn, Mehhiko peamine linn, on maailma suurim linn.

Kuna teie ja mina sattusime Mehhikosse, tervitame üksteist nii, nagu mehhiklased. Ütleme üksteisele "Ola"!

Heitke pilk Mehhiko lipule.

Legendi järgi ennustas jumal Huitzilopochtli asteekide indiaanlastele, kes otsisid maad elamiseks, et nad leiavad kotka, kes istub kaktuse otsas kivisel kohal ja õgib madu. Kui nad selle kotka leidsid, asusid nad sinna elama. Seda kotkast on kujutatud lipu keskel.

Rakendusmõistatus "Mehhiko lipp"

Voldi mõistatused kokku, et teha terve lipp. Kleepige see.

Kaua aega tagasi elasid asteegid Mehhikos. Nad olid vaprad sõdalased, kandsid peas lindude ehteid ja ehitasid linnu. Keiser Montezuma valitses rahva üle. Kui Hispaania kuningas kuulis lugu nii rikka riigi valitsemisest, saatis ta sinna Cortezi juhtimisel salga. Ja kuigi asteegid olid sõbralikud ja esitasid külalisi heldelt, vallutas Cortezi salk asteekide rahva ja hävitas nende riigi.

Mehhiko rahvarõiva demonstreerimine

Vaadake, millised Mehhiko riided välja näevad. Laia äärega müts - sombrero, lühike kuub või keep - poncho. Neid Mehhiko värvimislehti saate kodus värvida. (Jagage värvimislehti)

Kaasaegsed mehhiklased on väga rõõmsameelne ja külalislahke rahvas. Nad armastavad suuri pühasid maitsva toidu, tantsimise ja lõbutsemisega. Mehhikos tähistatakse puhkust peaaegu iga päev.

Nüüd valmistame marakasid - muusikariista ja õpime tantsima "Cucarachu".

Käsitöö "Maracas"

Lahedamast üllatusest tulenev anum (herned sisse segatud) on kinnitatud kahe plastikust lusika vahele, keritud tagasi värvilise kleeplindiga, kaunistatud kleebistega.

Fizminutka

Tantsime Mehhiko Cucaracha tantsu. (Lapsed tantsivad muusika ja video järgi).

Mehhikot võib nimetada "kaktuste maaks" (fotonäitus) - tegelikult kasvab selle kõrbes palju erinevaid kaktusi. Enamik neist on kaetud okastega - kuna kaktused kaitsevad end loomade eest, kes tahaksid neid süüa. Seal on mürgiseid kaktusi. Samuti on mõned kaktused, mida inimesed suure rõõmuga söövad.
Hiiglaslik Mehhiko Puja (fotosaade) elab kauem kui inimesed. Ja see õitseb ainult üks kord - see on kaetud sadade väikeste lilledega (fotonäitus) ja sureb. Selline hämmastav taim. Ja see võib olla sama pikk kui kahekorruseline maja.

"Kaktuse" modelleerimine

Lapsed vormivad rohelisest plastiliinist kaktuse, lõikavad ribad virnadeks, teevad hambaorgiga süvendeid, kleepivad okkaid - lõigatud ja kuivatatud männi- või kuuseokkad. Kaktus istutatakse - pannakse pudeli korki.

Mehhikost saabus meile palju tooteid - tomatid (tomatid), maapähklid, paprika. Ja šokolaad ilmus esmakordselt tänu asteekidele. Üks mehhiklaste lemmiktoite on kuumad tortillad.

Mehhikos elavad skunksid - kassi suurused mustvalged loomad (fotol näidatud). Kuid erinevalt kassidest ei hoia inimesed oma kodus skunksi. Ja enamik kiskjaid möödub sellest.

Ohu korral esitab skunk võitlustantsu: saba kohev, käppade tembeldamine läheneb vaenlasele. Enamik loomi jookseb kohe pärast sellist tantsu minema. Ja kui vaenlane ei lahku, siis pöörab skunk talle selja ja vabastab tigeda oja. See lõhn on nii vastik, et inimene võib oksendada! Noh, skunki ründav loom on veelgi hullem - pahasest ojast võib pimedaks jääda ja mõneks ajaks hingamise lõpetada. Ta ei taha skunksi uuesti rünnata. Ainus, kes ei karda skunni kohutavat lõhna, on suur öökull. See lind jahib tavaliselt skunk.
Skunksid elavad metsa aukudes. Nad puhkavad päeval ja öösel lähevad jahile, nuusutades midagi maitsvat ning kaevavad oma pikkade küüniste abil välja mahlased mardikad ja ussid.

Aga superämblik on tarantel. Neid karvaseid ämblikke nimetatakse tarantliteks. Miks sa arvad? Välja arvatud putukad. Tarantulad söövad tibusid. Mehhiko punase jalaga tarantel on inimese peopesa suurune. Ja kuigi tarantlid näevad kohutavad välja, pole rohkem kui üks inimene selle hammustuse tagajärjel surnud.

Kuigi ämblik näeb välja nagu putukas, pole see seda. Kõik ämblikud kuuluvad ämblikulaadsete eriklassi ja neil on kaheksa jalga, mitte kuus nagu putukatel.
Erinevalt teistest ämblikest ei koo tarantula võrku, vaid vooderdab selle auguga, mille ta hammastega välja kaevab. Niipea, kui saak on võrku püütud, hüppab tarantula selle peale ja süstib hammastelt mürki.
Ämblikku on väga raske tabada. Sest oma kaheksa silmaga näeb ta eest, küljelt ja tagant.

Ja ka maailma väikseim koer on Mehhiko Chihuahua. Selle tõu täiskasvanud koerad võivad kaaluda alla ühe kilogrammi.

Meie reis Mehhikosse on läbi. Mängime ja meenutame, mida me selle hämmastava riigi kohta õppisime.

Mäng "Tõsi või vale?"

Mehhiko lipul on siil, kes hammustab madu.
Skunks on umbes sebra suurune.
Sombrero on laia äärega Mehhiko müts.
Chihuahua on maailma suurim koer.
Kaktused on kaetud õrnade lehtedega, mida loomad väga armastavad.
Üks mehhiklaste lemmiktoite on kuumad tortillad.
Tarantlil on kümme jalga.
Maracas on Mehhiko roog.
Mehhikos tähistatakse puhkust peaaegu iga päev.

Kõigest maailmas:

1930. aastal ilmus USA -s film The Rogue Song, film Kaukaasia mägedes ühe tüdruku röövimisest. Näitlejad Stan Laurel, Lawrence Tibbett ja Oliver Hardy mängisid selles filmis kohalikke kelme. Üllataval kombel on need näitlejad kangelastega väga sarnased ...

Sektsiooni materjalid

Õppetunnid nooremale rühmale:

Klassid keskmisele rühmale.

Mityukova Vera Vladimirovna
Haridusasutus: MBDOU "Novovasjugan lasteaed nr 23"
Töö lühikirjeldus:

Avaldamise kuupäev: 2018-10-05 Mityukova Vera Vladimirovna MBDOU "Novovasjugani lasteaed nr 23" See kokkuvõte on mõeldud ettevalmistusrühma lastele. See aitab süstematiseerida laste teadmisi ja ideid kooli kohta.

Vaata väljaande sertifikaati


GCD kokkuvõte ettevalmistusrühma välismaailmaga tutvumiseks. Teema: "Teadmiste päev".

GCD kokkuvõte ettevalmistusrühma välismaailmaga tutvumiseks. Teema: "Teadmiste päev".

Haridusvaldkondade integreerimine: "Tunnetus", "Suhtlus", "Ilukirjanduse lugemine".

Ülesanded:

Hariv. Täpsustage ja süstematiseerige laste teadmised 1. septembri puhkuse kohta.

Arendamine:Arendage mälu, loogilist mõtlemist, tähelepanu. Vormige haridustegevuse oskused.

Kõne:Arendage laste kõnet, oskust vastata küsimustele täieliku vastusega. Harjutus mitmuse nimisõnade moodustamisel; oskus mõistatusi ära arvata. Aktiveerige sellel teemal sõnaraamat.

Hariv... Suurendage laste huvi haridustegevuse vastu, soovi õppida ja teadmisi omandada.

Sõnastik: kool, õpilane, õpetaja, tund.

Demomaterjal : koolitarbed: kohver, pliiats, pliiatsikott, pliiats, joonlaud, kustutuskumm, märkmik.

GCD käik.

Aja korraldamine.

Kell heliseb, õpetaja palub lastel oma kohad sisse võtta.

Kasvataja. Poisid, kuulake mõistatust tähelepanelikult. Mis aastaaega see ütleb.

Väljad on tühjad

Maa saab märjaks

Vihma sajab

Millal see juhtub?

Lapsed. Sügisel

Kasvataja. Õige.

- Lapsed, nimetage esimene sügiskuu.

Lapsed. Septembril.

Kasvataja. Millist püha tähistab kogu riik septembris?

Kasvataja. Miks seda nii nimetatakse?

(laste vastused).

Õpetaja loeb V. Baeva luuletust "Teadmiste päev".

Teadmiste päev on helge puhkus,

Ta on kõik lilledes, ta on kõigile nähtav,

Ta kutsub lapsi kooli,

See annab neile teadmisi aastaringselt.

Kasvataja. 1. september pole kerge päev, see on uue kooliaasta alguse püha. Sel päeval lähevad kõik targad lapsed suurte lillekimpudega kooli. See on oodatuim päev neile, kes ületavad kooliläve esmakordselt. Seetõttu nimetatakse seda päeva "teadmiste päevaks".

Esimese klassi õpilasi tervitatakse seal erilise soojusega ja õnnitletakse pühade puhul.

Kasvataja. Lapsed, mis on kool?

Lapsed. Kool on koht, kus lapsed õpivad, kus lapsed saavad uusi teadmisi.

Kasvataja. Mida nad koolis õpetavad?

Kasvataja. Mis on koolis käivate laste nimed?

Lapsed. Õpilased.

Kasvataja. Kes annab õpilastele teadmisi?

Lapsed. Õpetaja.

Kasvataja. Lapsed, mis on õppetund?

Lapsed. Tund on tegevus, kus õpetaja teatab õpilastele midagi uut, huvitavat, küsib õpilastelt, annab neile hindeid.

Õpetaja kutsub lapsi mõistatust ära arvama.

Seal oli õppetund ja ta vaikis-

Ilmselt ootas ta vaheldust.

Õppetund just lõppes

Vaheldus valjusti ...

Lapsed. Helistama.

Kasvataja. Õige, kõne.

- Kooli juures heliseb vali kell, et õpilased tunniks kokku koguda. Ja sellest, et tund on läbi, annab teada ka kõne.

Kasvataja. Ja koolis on ka vaheaegu.

- Lapsed, mis on muutus?

Lapsed väljendavad oma oletusi.

Kasvataja. Ja meil on nüüd muutus.

Õpetaja helistab kella ja kutsub lapsi puhkama.

Kehaline kasvatus.

Ükskord - tõuse üles, tõmba end üles.

Kaks - painutage, painutage.

Kolm -kolm plaksutust kätes,

Pea kolm noogutust.

Neli kätt laiem.

Viis - vehi kätega.

Kuus - istuge vaikselt oma kohale.

(Lapsed teevad liigutusi vastavalt tekstile)

Kasvataja. Lapsed, kas teate, kuidas koolis, klassis käituda?

Lapsed. Tunnis peate õpetajat kuulama, olema tähelepanelik, mitte häirima naabri tähelepanu, ärge suruge vahetunni ajal, te ei saa karjuda, peate tervitama teisi õpetajaid.

Kasvataja. See on õige, kuid kas kõik teavad neid reegleid, kontrollime nüüd.

Toimub sõnamäng "Käitumisreeglid koolis"

Ole tunnis hoolas

Ole rahulik ja ... (tähelepanelik)

Kirjutage kõik, pidades sammu

Kuula, ära ... (katkestades)

Räägi selgelt, selgelt,

Et kõik oleks ... (arusaadav).

Kui soovite vastata

Sa pead ulatama ... (tõstma).

Matemaatikas usuvad nad

Vaheajal ... (puhkab)

Kui sõber hakkas vastama,

Võtke aega ... (katkestage)

Ja kui soovite sõpra aidata -

Tõstke rahulikult ... (käsi).

Tea, et tund on läbi

Kohl, sa kuulsid ... (helista).

Nii et arstid ei muretse,

Vaheajal ärge ... (hüüdke).

Kasvataja. Hästi tehtud, te kõik teate koolikäitumise reegleid.

- Lapsed, miks kooli minna?

Lapsed. Olla tark, teada palju, saada hea amet.

Kasvataja. Muidugi, selleks, et saada uusi teadmisi, õppida palju huvitavat, olla haritud inimene, tuleb koolis hästi õppida.

- klassis on igal õpilasel abilisi. Ja millised assistendid on, saate teada mõistatusi aimates.

(Kui lapsed on mõistatuse ära arvanud, vastatakse - lauale ilmuvad esemed)

Ta räägib vaikselt

Aga arusaadav ja mitte igav.

Räägi temaga sagedamini

Sa saad neli korda targemaks (raamat).

Nüüd olen puuris, siis joonlauas,

Saage mulle kirjutada,

Saate joonistada

Mida ma? (märkmik)

Armastan otsekohesust

Olen ise sirge

Tehke sirgjoon

Aitan kõiki (valitseja).

Kuidas sa talle tööd annad,

Pliiats (kustutuskumm) töötas asjata.

Arva ära, mis asi?

Terav nokk, mitte lind?

Selle nokaga ta

Külvab-külvab seemneid.

Mitte põllul, mitte aias -

Teie märkmiku lehtedel? (pastakas).

Iga õpilane peaks

Et kooli kaasa võtta ... (päevik).

Olen pliiatsitega sõber

Ja nemad. Muidugi koos sinuga.

Ma ei istu ilma tööta,

Kohl, sa joonistad midagi.

Teritan pliiatsit

Joonista maastik (teritaja).

Selles kitsas kastis

Leiad pliiatsid

Pliiatsid, kustutuskumm, kirjaklambrid, nupud,

Kõik hinge jaoks (pliiatsikott).

Kui seda lihvida

Joonista mida tahad!

Päike, meri, mäed, rand ...

Mis see on ... (pliiats)

Kasvataja. Lapsed, kuidas saate kõiki neid objekte ühe sõnaga nimetada?

Lapsed. Koolitarbed.

Kasvataja. Just, need on koolitarbed.

- Kuhu me kõik koolitarbed paneme? (portfelli)

Õpetaja näitab portfelli.

Kasvataja. Lapsed, aidake mul kõik koolitarbed oma portfelli panna.

Õpetaja võtab eseme, paneb sellele nime ja lapsed moodustavad mitmuse nimisõna.

Pliiatsikott - pliiatsikarbid

Pliiats - pliiatsid

Teritaja - teritajad

Käepide - käepidemed

Märkmik - märkmikud jne.

Kasvataja. Lapsed, see portfoolio on mängunurgas "Kool", saate mängida, olla õpilased ja õpetaja.

Alumine joon.

Kasvataja. Lapsed, mis puhkusest me täna rääkisime? Miks seda puhkust nii nimetatakse? (laste vastused)..